Науково-технічний напрямок

Спонтанність, неповторність, і разом з тим природність і дивовижність вібрaлa в себе дитяча творчість. Діти все сприймають по-іншому й виражають у власних маленьких творах мистецтва. Саме дитяча творчість допомагає побачити і pозпізнати, а згодом і розвинути таланти вихованця.

Народні промисли здавна привертали увагу високою майстерністю. Невичерпна фантазія, багатство кольорових рішень, мудрість і дотепність,безпосередність і оптимізм, особливе чуття декоративності, високий ступінь узагальненості образів - це ще далеко не всі риси, які можна розвинути у дітей.

У наш час народні промисли України розвиваються на основі поєднання кращих традицій народної творчості з сучасними здобутками декоративно-ужиткового мистецтва, збагачуються новими видами, формами, сюжетами. В процесі ознайомлення з народними промислами ми розвиваємо креативність, прищеплюємо любов до народних традицій, культури, збагачуємо духовний світ дитини, навчаємо розуміти прекрасне, цінувати його, створювати самим.

Творчість - це обов'язкова умова всебічного розвитку. Вона збагачує життя дитини, вчить фантазувати, мріяти ,створювати щось нове, невідоме. Створення нескладних виробів, власних проектів розвивають кмітливість, моторику, смак, художні здібності та уяву. У процесі творчості вихованці гуртка розвиваються інтелектуально і емоційно, визначають своє ставлення до життя і своє місце в ньому.

"Всі діти - художники. Проблема в тому, щоб лишитися художником, коли стаєш дорослим."

Пабло Пікассо

Метою гуртка образотворчого мистецтва «Акварель» є формування у вихованців власного погляду на оточуючий світ, бачення окремих предметів з їх особливостями та їх взаємодія, виявлення і подальший розвиток творчих здібностей вихованців, формування в них морально - особистісних якостей, виховання поваги до цінностей світової художньої культури.

Використовуючи на заняттях гуртка різні техніки образотворчого мистецтва: малювання, розмальовування, ліплення, аплікація - розвиваємо у дитини спостережливість, уважність, посидючість. Уява в дитини бідніша, ніж у дорослого. У той же час дотепер існує думка, що в дитини вона багатша, ніж у дорослої людини. Діти можуть з усього зробити все.

На заняттях з образотворчого мистецтва вихованці оволодівають навичками творчого та сюжетного малюнку і живопису, композиції, кольорознавстві, знайомляться з різноманітними техніками (аплікація, ліплення, писанкарство, батік, гравюра).

Завдяки заняттям в гуртку з образотворчого мистецтва "Акварель" діти бачать оточуючий світ художнім поглядом - осмисленим, образним, творчим.

Жвава, цікава, творча, різноманітна атмосфера гуртка стимулює до участі дітей у художніх виставках, конкурсах творчих робіт, проектах, майстер-класах.

"...Без емоційно-естетичного струменя неможливий повноцінний розумовий розвиток дитини... Краса й жива думка так само органічно поєднані, як сонце і квіти".

В. О. Сухомлинський

Одним із засобів гармонійною розвитку людини е естетичне виховання, яке відіграє важливу роль у формуванні ставлення людини до навколишньої дійсності, а також духовно-моральних якостей. В Україні в'язання та вишивка з давніх часів були найпоширенішими і доступними видами народної творчості. Це мистецтво краси, фантазії, естетичної насолоди; мистецтво мудрого декоративного відтворення світу, природи, почуттів людини, її історичного минулого. Вони дають можливість виразиш потребу в творчості , а поєднання праці і фантазії допомагає показати себе в ролі художника - дизайнера.

Метою гуртка є відкриття простору для розвитку фантазії, художнього смаку, творчою ставлення до праці; розвиток трудових вмінь і навичок; ведення психологічної і практичної підготовки до праці, до вибору професії; формування найважливіших моральних якостей - працелюбності і колективізму; виховання естетичних смаків; формування здатності сприймання і уяви. Робота над художніми виробами на заняттях в гуртку дає змогу розвивати в учнів здатність до просторово - композиційної діяльності і художньо - образного мислення. Програма гуртка «Павутинка» спрямована на виховання в учнів почуття прекрасного, національної самосвідомості, любові до рідного краю.