Художньо-естетичний напрямок

Одним з напрямків ЦЕВ «Калинка» є організаційно - масова робота. В цьому напрямку працює культорганізатор Компанієць Ганна Вікторівна.

Традиційними для центру є такі заходи:

- «День відкритих дверей»,

- участь у святкуванні «Дня міста»;

- організація та проведення свята працівників освіти;

- участь у проведенні свята «Міс Осінь»;

- участь у конкурсі «Ми п'ятикласники»;

- виховні заходи до дня визволення України від фашистських окупантів;

- участь у заходах присвячених дню збройних сип України;

- організація та проведення новорічних ранків для молодших школярів;

- різдвяний вертеп «Щедрий вечір тобі, пане господарю!»

- участь у святі -  зустрічі з випускниками школи;

- організація та проведення святкового концерту, присвяченому міжнародному жіночому дню;

- проведення святкового концерту до Дня Перемоги;

- творчий звіт - презентація роботи ЦЕВ та інше.

Ці заходи надзвичайно різноманітні та цікаві, в них задіяні майже всі вихованці ЦЕВ. Кожен вихованець має можливість реалізувати себе в різноманітних галузях художньої діяльності. Тематичні заходи проводяться в активній формі, діти виявляють свої знання і таланти, залучаються до ігрових моментів та традиційних дійств того чи іншого свята.

Вихованці привчаються бути активними, працювати в колективі однодумців.

Мелодія, ритм, пластика, голос - ми створюємо нові образи, ми шукаємо в них себе, ми хочемо, щоб нас почули і не залишили байдужими. Це стиль життя. Ми вибрали такий шлях - йти по життю з піснею.

Естрадний спів є сучасним видом вокально - виконавської творчості. Вокальна творчість розкриває індивідуальність кожного з виконавців, моделює такі риси, як емоційність, відкритість та комунікабельність. Заняття естрадним вокалом допомагають сформувати дитині коло загальнолюдських цінностей, ставлять акцент на розвиток особистості, таких якостей, як воля, працьовитість, цілеспрямованість.

Естрадне направлення, як сучасний жанр, допомагає дитині у виборі його майбутньої професії, розкриваючи та реалізуючи його творчі здібності, формує активну життєву позицію. В процесі навчання діти вивчають основи класичного, естрадного вокалу, розвивають вокально - виконавські навички, формують гармонійний та мелодійний слух, почуття ритму.

Діти знайомляться з культурою естрадного вокалу. У вихованців гуртка формується образ і стиль майбутнього виконавця. Учні навчаються, беруть участь у загально шкільних заходах, звітних та святкових концертах центру, в міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах та фестивалях.

Основною метою роботи театрального гуртка "Їжачок" є виховання у дітей гуманістичних, загальнолюдських цінностей засобами театрального мистецтва, що також включає в себе зацікавленість українським театром, формування художнього смаку, прагнення до відродження національної культури.

Сучасна педагогіка на перше місце у формуванні особистості ставить розвиток творчих здібностей дитини різними засобами, і одним із засобів є театр. Граючись, діти вчаться розгорнуто відповідати на запитання, поповнюють свій словниковий запас, вчаться надаати своєму голосу емоційного забарвлення.

Готуючи вихованців до інсценізації та драматизації творів проводяться ігри, що вчать помічати і розуміти особливості художнього тексту, визначаються засоби виразності, гуртківці бачать позицію автора у зображенні персонажів та картин життя. Вихованці привчаються бути активними учасниками гурткової роботи при практичних проведеннях спектаклів, заходів, а також працювати над календарними, родинними, обрядовими свтами.

Добираючи репертуар враховуються побажання гуртківців, зважаючи на реальні творчі та виконавські можливості колективу і кожного учасника зокрема.

До гуртка залучаються ті учасники, які вміють, люблять малювати, ліпити, клеїти, шити, танцювати. Чим різнобічніші будуть інтереси колективу, тим легше буде працювати.

У шкільному театральному гуртку діти розвивають емоційну сферу вводяться до віту активної культуротворчості, залучаються до естетичних, духовно-моральних цінностей.

Хореографічне виховання має велике значення в естетичному розвитку дитини; засобами танцювального мистецтва прищеплюється любов до прекрасного.

Хто з нас не захоплювався цим вічно молодим мистецтвом, що дарує людям радість. Завдяки йому ми маємо можливість доторкнутися до піднесеного, хвилюючого і чарівного, адже танець-це життя. Це справжні почуття і хвилюючі емоції.

/i